Sağlıklı Cilt Rengine Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler


Paylaş:

Cilt renginin açılmasını sağlamak için evde uygulanabilecek yöntemler

Geçmiş yıllarda sadece kadınlar tarafından cilt güzelliğine verilen önem özellikle son yıllarda erkekler tarafından da verilmeye başlanmıştır. Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin her birey cildinin güzelliğine, berraklığına önem vermektedir. Bu nedenle doğal yöntemlere farklı firmaların ürettikleri ürünlere talepler özellikle günümüzde fazlasıyla artmıştır. Fakat uzmanlara göre cilt sağlığı için öncelik olarak doğal yöntemlerden faydalanılması yönündedir. Sıkça kullandığımız bal, zerdeçal ve yeşil limon gibi ürünler doğada bulunan ve katkısız olarak beyazlatıcı etkisi olan ürünler arasında sayılmaktadır.

Bunların haricinde gün içerisinde öğünlerde özellikle salatalarda sıkça kullandığımız salatalık ve bunun suyu da doğal beyazlatıcı etkisi olan ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle salatalık suyu hem yağlı cilt tipinde hem de kuru cilt tipindeki bireylerde cilt renginin açılmasına olanak tanımaktadır. Salatalık suyunun elde edilmesi ise sanılanın aksine çok zor bir işlem değildir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay salatalığın kabuğuyla beraber rendelenmesinin ve ezilmesinin gerekli olduğudur. Bu konuda yapılan en büyük hatalardan birisi salatalık suyu hazırlamak için ele alınan salatalığın kabuğunun soyularak işlem yapılmasıdır.

Su tüketiminin faydaları uzmanlar tarafından sürekli vurgulanmaktadır. Günlük su tüketiminin düşük olmaması günde en az 10 su bardağı kadar su tüketilmesi şaşırtıcı olsa da cilt renginin açılmasına, cildin sağlıklı bir görünüm almasına olanak tanımaktadır. Düzenli ve yeterli su tüketimi kişinin göz altında oluşan morlukların önlenmesine olanak tanımaktadır. Kişi doğal besin maddeleriyle hangi karışımı hazırlarsa hazırlasın bunların taze olarak hazırlanmasına ve taze olarak tatbik edilmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Hazırlanan karışımlar mutlaka hazırlandığı gün tüketilmeli ve tam anlamıyla etkisinin görülmesi için ertesi gün kullanılmaması gerekmektedir. Cilt renginin açılması için yapılacak uygulamalardan bir tanesi de bal ve limon suyunun karıştırılarak kullanılmasıdır. Bu karışım hazırlanırken balın ve limon suyunun eşit miktarlarda karıştırılması gerekmektedir. Hazırlanan karışım vücuda tatbik edildikten sonra 15 dakika kadar beklenilmeli sonrasında karışımın ciltten temizlenmesi için duş alınması gerekmektedir.

Bunun haricinde eşit miktarlarda karıştırılacak olan salatalık suyunun ve limon suyunun tatbiki de aynı şekilde uygulandığında cildin renginin açılmasına olanak sağlayacaktır. Kuru ciltlerde bal ve limon suyunun tatbik edilmesinin daha etkili sonuçlar doğurduğu bilinmektedir.


5 yıl önce | Etiket: beyaz ciltler, cilt sağlığı, parlak ciltler | 259.323 görüntüleme
Paylaş:


Yorumlar 0

Henüz yorum eklenmemiş, sen ekle.
Yorum yapabilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzer Yazılar